پذیره‌نویسی صندوق «خودران»، صندوق ETF بخشی خودرویی مفید آغاز شده و از طریق تمام کارگزاری‌ها امکان‌پذیر است. برای شرکت در این پذیره‌نویسی کافی است نماد «خودران» را در سامانه معاملاتی کارگزاری خود جست‌وجو کرده و سفارش خرید خود را ثبت کنید. برای شرکت در پذیره‌نویسی از طریق ایزی‌تریدر نیز می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

صندوق بخشی خودرویی «خودران» مفید

فرصت سرمایه‌گذاری اختصاصی در صنعت خودرو

صندوق‌های بخشی یا Sector Funds، نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که بر سهام متعلق به یک صنعت خاص تمرکز دارند. این صندوق‌ها معمولا در دسته صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF قرار می‌گیرند.

صندوق بخشی «خودران» مفید در صنعت خودرو فعالیت می‌کند و طبق مقررات، حداقل ۷۰ درصد از دارایی تحت مدیریت آن به سهام و حق تقدم سهام موجود در این صنعت و حداکثر ۳۰ درصد به سایر صنایع و مابقی به بخش‌های دیگری همچون طلا، اوراق بهادار با درآمد ثابت و … اختصاص دارد.

دریافت مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری

برای دریافت مشاوره رایگان، شماره همراه خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید.

آشنایی با صنعت خودرو

صنعت خودرو و قطعه‌سازی یکی از صنایع شناخته‌شده و سودآور در جهان محسوب می‌شود. در بازار سرمایه ایران نیز این صنعت متشکل از گروه خودرو، قطعات خودرو و سرمایه‌گذاری در خودرو است که مجموعا با ۲۸ نماد بورسی و ۱۰ نماد فرابورسی، ۴٪ از ارزش بازار و ۱۳٪ از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را به خود اختصاص داده است.

نگاه بلندمدت به صنعت خودرو و قطعه‌سازی

شاخص صنایع خودرو و قطعه‌سازی بر مبنای دلار

مقایسه سرمایه‌گذاری در شاخص هم وزن گروه خودرو و قطعه‌سازی و بازارهای موازی

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق بخشی خودرویی مفید

نقدشوندگی مناسب

با توجه به نقدشوندگی بهتر واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری نسبت به سهام، سرمایه‌گذاران می‌توانند به راحتی دارایی خودشان را به فروش برسانند.

سرمایه‌گذاری حرفه‌ای بدون نیاز به دانش تحلیل‌گری

مدیریت این صندوق توسط گروهی از تحلیل‌گران و معامله‌گران خبره سبدگردان مفید انجام می‌شود و همواره بهترین نمادهای صنعت خودرویی در پرتفوی این صندوق قرار خواهند داشت.

امکان سرمایه‌گذاری آنلاین با مبالغ کم

سرمایه‌گذاری با استفاده از سامانه‌های معاملاتی همه کارگزاری‌ها و با حداقل ۱۰۰ هزار تومان امکان‌پذیر است.

اگر ۵ سال پیش سرمایه‌گذاری می‌کردیم ...

مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید تا نتیجه سرمایه‌گذاری ۵ ساله (منتهی به اول فروردین ۱۴۰۳) در گزینه‌های مختلف را مشاهده کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری، راهکاری برای سرمایه‌گذاری هوشمند

صندوق‌ها به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم، سرمایه‌های افراد علاقه‌مند را در بازار سرمایه جمع آوری کرده و در انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر نظر سازمان بورس و توسط تحلیل‌گران خبره صورت می‌پذیرد.
توجه داشته باشید که میزان ریسک و بازدهی هر صندوق را ترکیب دارایی آن مشخص می‌کند.

انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یک نگاه

سهامی

درآمد ثابت

طلا

مختلط

شاخصی

اهرمی

بخشی

بازنشستگی

پیشتاز
پیشرو
امید توسعه
اطلس (ETF)
توان (عادی)
آوند (ETF)
عیار (ETF)
ممتاز
تضمین
آرام (ETF)
توان (ممتاز) (ETF)
استیل (ETF)
حامی
خودران
سیمانو
آتیه

ترکیب دارایی

%
سهام
%
نقد و بانک
%
اوراق با درآمد ثابت
%
شمش و طلا
%
سایر دارایی‌ها
100,000
میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت

کارگزاری مفید به عنوان بزرگترین کارگزاری بازار سرمایه در ایران، با بیش از 100 هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت در سبدهای اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد.

اگر درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید با مرکز پشتیبانی کارگزاری مفید تماس بگیرید.
021-8700

سوالات متداول

صندوق بخشی چیست؟

صندوق‌های بخشی یا Sector Funds، نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که بر سهام متعلق به یک صنعت خاص تمرکز دارند.

ترکیب دارایی‌های صندوق بخشی خودرویی «خودران» به چه صورتی است؟

دارایی‌های تحت مدیریت این صندوق حداقل به میزان ۷۰ درصد به سهام و حق تقدم سهام موجود در صنعت خودرو، حداکثر ۱۰ درصد به سایر صنایع و مابقی به بخش‌های دیگری از بازار سرمایه همچون طلا، اوراق بهادار با درآمد ثابت و … اختصاص دارد.

سرمایه‌گذاری در این صندوق برای چه کسانی مناسب است؟

برای افرادی که به صنعت خودرو علاقه‌مند بوده و هدفشان سرمایه‌گذاری تخصصی در این صنعت است، صندوق بخشی خودران مفید یک انتخاب مناسب است.

چگونه می‌توان در صندوق‌ بخشی خودرویی «خودران» مفید سرمایه‌گذاری کرد؟

کافی است با داشتن کد بورسی و حساب معاملاتی، در زمان پذیره‌نویسی و پس از آن نماد «خودران» را در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری خود جستجو کرده و درست مانند خرید سهام در این صندوق سرمایه‌گذاری کنید.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در این صندوق چقدر است؟

با توجه به اینکه صندوق «خودران» از جمله صندوق‌های قابل معامله یا ETF است، حداقل میزان سرمایه‌گذاری مطابق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار برابر با ۱۰۰ هزار تومان است.

صندوق‌های بخشی چه تفاوتی با صندوق‌های مختلط دارند؟

تفاوت صندوق‌های سرمایه‌گذاری اساسا به ترکیب دارایی‌های تحت مدیریت صندوق مربوط می‌شود. در صندوق‌های مختلط حداکثر تا ۶۰ درصد دارایی تحت مدیریت می‌تواند به سهام اختصاص یابد، در حالی که این میزان برای صندوق‌های بخشی حداقل ۷۰ درصد است. همچنین سهام موجود در صندوق‌های مختلط می‌توانند از صنایع مختلفی باشند در حالی که صندوق‌های بخشی از این نظر دارای محدودیت هستند.