برای سرمایه‌گذاری در صندوق استیل کافی است نماد «استیل» را در سامانه معاملات آنلاین کارگزاری خود جست‌وجو و اقدام به خرید کرده یا از لینک‌های زیر استفاده کنید.

صندوق بخشی فلزات «استیل» مفید

فرصت سرمایه‌گذاری اختصاصی در صنعت فلزات

صندوق‌های بخشی یا Sector Funds، نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که بر سهام متعلق به یک صنعت خاص تمرکز دارند. این صندوق‌ها معمولا در دسته صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF قرار می‌گیرند.

صندوق بخشی استیل مفید در صنعت فلزات اساسی فعالیت می‌کند و طبق مقررات، حداقل ۷۰ درصد از دارایی تحت مدیریت آن به سهام و حق تقدم سهام موجود در این صنعت و حداکثر ۳۰ درصد به سایر صنایع و مابقی به بخش‌های دیگری همچون طلا، اوراق بهادار با درآمد ثابت و … اختصاص دارد.

پذیره‌نویسی آفلاین صندوق «استیل» مفید

استیل، نخستین صندوق ETF فلزات اساسی بازار سرمایه است که برای اولین بار در بازار، ثبت سفارش ۲۴ ساعته برای شرکت در پذیره‌نویسی آن از طریق ایزی‌تریدر نسخه جدید (Orbis) و مفید اپ امکان‌پذیر بوده است.

در صورتی که هنوز به ایزی‌تریدر نسخه جدید (Orbis) منتقل نشده‌اید، می‌توانید از طریق لینک زیر درخواست انتقال خود را ثبت کنید.

آشنایی با صنعت فلزات اساسی

صنعت فلزات اساسی با دارا بودن ۱۶/۲ درصد از ارزش کل بازار، دومین صنعت بزرگ بازار سرمایه است و شرکت‌های حاضر در این صنعت معمولا دارای سهام بنیادی و ارزنده‌ای هستند. این صنعت شامل 26 نماد بورسی و 23 نماد فرابورسی است که در مجموع، ارزشی بالغ بر 1,616,040 میلیارد تومان را داراست.

نگاهی بلند مدت بر شاخص فلزات اساسی و بازارهای موازی

شاخص فلزات اساسی و بازارهای موازی بر مبنای دلار

مقایسه سبد نمونه (فرضی) و بازارهای موازی

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق بخشی استیل مفید

نقدشوندگی مناسب

با توجه به نقدشوندگی بهتر واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری نسبت به سهام، سرمایه‌گذاران می‌توانند به راحتی دارایی خودشان را به فروش برسانند.

سرمایه‌گذاری حرفه‌ای بدون نیاز به دانش تحلیل‌گری

مدیریت این صندوق توسط گروهی از تحلیل‌گران و معامله‌گران خبره سبدگردان مفید انجام می‌شود و همواره بهترین نمادهای صنعت فلزات در پرتفوی این صندوق قرار خواهند داشت.

امکان سرمایه‌گذاری آنلاین با مبالغ کم

سرمایه‌گذاری با استفاده از سامانه‌های معاملاتی همه کارگزاری‌ها و با حداقل ۱۰۰ هزار تومان امکان‌پذیر است.

اگر ۵ سال پیش سرمایه‌گذاری می‌کردیم ...

مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید تا نتیجه سرمایه‌گذاری ۵ ساله (منتهی به اول فروردین ۱۴۰۳) در گزینه‌های مختلف را مشاهده کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری، راهکاری برای سرمایه‌گذاری هوشمند

صندوق‌ها به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم، سرمایه‌های افراد علاقه‌مند را در بازار سرمایه جمع آوری کرده و در انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر نظر سازمان بورس و توسط تحلیل‌گران خبره صورت می‌پذیرد.
توجه داشته باشید که میزان ریسک و بازدهی هر صندوق را ترکیب دارایی آن مشخص می‌کند.

انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یک نگاه

سهامی

درآمد ثابت

طلا

مختلط

شاخصی

اهرمی

بخشی

بازنشستگی

پیشتاز
پیشرو
امید توسعه
اطلس (ETF)
توان (عادی)
آوند (ETF)
عیار (ETF)
ممتاز
تضمین
آرام (ETF)
توان (ممتاز) (ETF)
استیل (ETF)
حامی
خودران
سیمانو
آتیه

ترکیب دارایی

%
سهام
%
نقد و بانک
%
اوراق با درآمد ثابت
%
شمش و طلا
%
سایر دارایی‌ها
100,000
میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت

کارگزاری مفید به عنوان بزرگترین کارگزاری بازار سرمایه در ایران، با بیش از 100 هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت در سبدهای اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد.

اگر درباره صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید با مرکز پشتیبانی کارگزاری مفید تماس بگیرید.
021-8700

سوالات متداول

صندوق بخشی چیست؟

صندوق‌های بخشی یا Sector Funds، نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که بر سهام متعلق به یک صنعت خاص تمرکز دارند.

ترکیب دارایی‌های صندوق بخشی فلزات استیل به چه صورتی است؟

دارایی‌های تحت مدیریت این صندوق حداقل به میزان ۷۰ درصد به سهام و حق تقدم سهام موجود در صنعت فلزات، حداکثر ۱۰ درصد به سایر صنایع و مابقی به بخش‌های دیگری از بازار سرمایه همچون طلا، اوراق بهادار با درآمد ثابت و … اختصاص دارد.

سرمایه‌گذاری در این صندوق برای چه کسانی مناسب است؟

برای افرادی که به صنعت فلزات علاقه‌مند بوده و هدفشان سرمایه‌گذاری تخصصی در این صنعت است، صندوق بخشی استیل مفید یک انتخاب مناسب است.

چگونه می‌توان در صندوق‌ بخشی فلزات استیل مفید سرمایه‌گذاری کرد؟

کافی است با داشتن کد بورسی و حساب معاملاتی، در زمان پذیره‌نویسی و پس از آن نماد «استیل» را در قسمت جستجوی سامانه‌های معاملاتی کارگزاری خود جستجو کرده و درست مانند خرید سهام در این صندوق سرمایه‌گذاری کنید.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در این صندوق چقدر است؟

با توجه به این‌که صندوق «استیل» از جمله صندوق‌های قابل معامله یا ETF است، حداقل میزان سرمایه‌گذاری مطابق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار برابر با ۱۰۰ هزار تومان است.

صندوق‌های بخشی چه تفاوتی با صندوق‌های مختلط دارند؟

تفاوت صندوق‌های سرمایه‌گذاری اساسا به ترکیب دارایی‌های تحت مدیریت صندوق مربوط می‌شود. در صندوق‌های مختلط حداکثر تا ۶۰ درصد دارایی تحت مدیریت می‌تواند به سهام اختصاص یابد، در حالی که این میزان برای صندوق‌های بخشی حداقل ۷۰ درصد است. همچنین سهام موجود در صندوق‌های مختلط می‌توانند از صنایع مختلفی باشند در حالی که صندوق‌های بخشی از این نظر دارای محدودیت هستند.