برای خرید واحدهای اهرمی صندوق توان از طریق ایزی‌تریدر، به لینک زیر مراجعه کنید.

توان؛ برای هر سرمایه‌گذار با هر سطح ریسک

فرقی ندارد تا چه اندازه ریسک‌پذیر هستید، صندوق توان هم برای افراد ریسک‌پذیر و هم افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری کم‌ریسک هستند، مناسب است. صندوق توان محصول جدید سبدگردان مفید است که سازوکار اهرمی دارد. این صندوق با دارا بودن ۲ نوع واحد پرریسک و کم‌ریسک، هم سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و هم سرمایه‌گذارانی که حفظ اصل سرمایه برایشان اولویت بالایی دارد را پوشش می‌دهد.

برای سرمایه‌گذاری در واحدهای ممتاز (اهرمی) این صندوق کافی است نماد «توان» را در سامانه معاملات آنلاین کارگزاری خود جست‌وجو کرده و اقدام به خرید کنید. برای خرید از طریق ایزی‌تریدر نیز می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

چرا صندوق اهرمی توان برای ریسک‌پذیر‌ها مناسب است؟

چرا صندوق اهرمی توان برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری‌های کم‌ریسک مناسب است؟

توجه داشته باشید که برای استفاده از بازدهی واحدهای عادی حداقل یک ماه باید به سرمایه‌گذاری در این واحدها ادامه دهید و در صورت ابطال آن‌ها قبل از یک ماه تنها اصل سرمایه‌ بازگردانده می‌شود.

بازدهی صندوق اهرمی توان چگونه است؟

تصور کنید در ابتدای سال ۹۷ یک میلیون تومان در صندوق پیشتاز سرمایه‌گذاری کرده‌اید. با در نظر گرفتن نرخ بازدهی این صندوق، در ابتدای سال ۱۴۰۱ سرمایه شما ۱۷ برابر می‌شد. حال اگر صندوق پیشتاز سازوکار اهرمی داشت، در بازه زمانی مشابه، سرمایه یک میلیون تومانی شما ۳۲ برابر می‌شد. البته باید توجه داشت که عکس این موضوع نیز صادق است و در شرایط نامساعد بازار، امکان مضاعف شدن زیان محتمل است.

برای خرید واحدهای ممتاز (اهرمی) صندوق توان از ایزی‌تریدر به لینک زیر مراجعه کنید.

اگر ۵ سال پیش سرمایه‌گذاری می‌کردیم ...

مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید تا نتیجه سرمایه‌گذاری ۵ ساله (منتهی به ۳۰ دی ۱۴۰۱) در گزینه‌های مختلف را مشاهده کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری، راهکاری برای سرمایه‌گذاری هوشمند

صندوق‌ها به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم، سرمایه‌های افراد علاقه‌مند را در بازار سرمایه جمع آوری کرده و در انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر نظر سازمان بورس و توسط تحلیل‌گران خبره صورت می‌پذیرد.
توجه داشته باشید که میزان ریسک و بازدهی هر صندوق را ترکیب دارایی آن مشخص می‌کند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند مانند:

صندوق‌های سهامی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

صندوق‌های درآمد ثابت

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت

صندوق‌های طلا

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در طلا

صندوق‌های مختلط

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق با درآمد ثابت

صندوق‌های شاخصی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام شاخصی

پیشتاز
پیشرو
امید توسعه
اطلس
توان
نامی
آوند
عیار
ممتاز
تضمین
آرام

میزان ترکیب دارایی صندوق‌های سهامی را مشاهده کنید

82.4%
سهام
0.8%
نقد و بانک
13.3%
اوراق با درآمد ثابت
3.6%
سایر دارایی‌ها

سرمایه گذاری با تجربه مفید

46,000
میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت

کارگزاری مفید به عنوان بزرگترین کارگزاری بازار سرمایه در ایران، با بیش از 46 هزار میلیار تومان دارایی تحت مدیریت در سبدهای اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد.

مشاوره اختصاصی رایگان
اگر درباره صندوق های سرمایه گذاری به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید با مرکز پشتیبانی کارگزاری مفید تماس بگیرید.
021-8700

سوالات متداول

صندوق اهرمی چیست؟

صندوق‌ اهرمی یکی از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که از تکنیک‌ اهرم مالی برای به دست آوردن بازدهی مضاعف از یک سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند. این صندوق همزمان از دو ساز و کار «صدور و ابطال» و «قابل معامله در بورس (ETF)» برای سرمایه‌گذاری و انتقال مالکیت واحد‌ها استفاده می‌کند.

آیا برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها داشتن کد بورسی الزامی است؟

بله. برای سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری حتما باید کد بورسی داشته باشید و در سامانه سجام هم ثبت‌نام خود را تکمیل کرده باشید. اگر هنوز کد بورسی دریافت نکرده‌اید، می‌توانید به صورت غیرحضوری و رایگان کد بورسی خود را از کارگزاری مفید دریافت کنید. برای این کار به صفحه "افتتاح حساب در کارگزاری مفید" مراجعه کنید

چگونه می‌توان در صندوق‌های کارگزاری مفید سرمایه‌گذاری کرد؟

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نظر چگونگی سرمایه‌گذاری در آن‌ها به دو دسته مبتنی بر صدور و ابطال و قابل معامله (ETF) تقسیم می‌شوند. خرید و فروش صندوق‌های قابل معامله تحت مدیریت کارگزاری مفید مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری آرام، اطلس، عیار و آوند درست مانند خرید و فروش سهام، از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین همه کارگزاری‌ها مانند ایزی تریدر انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال تحت مدیریت کارگزاری مفید مانند صندوق‌های پیشتاز، پیشرو، ممتاز، امید توسعه، نامی و تضمین نیز پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید و از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری مفید، اپلیکیشن مفید یا سامانه‌‌ معاملاتی ایزی‌تریدر انجام می‌شود.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در هر صندوق سرمایه‌گذاری چقدر است؟

دارایی‌های هر صندوق سرمایه‌گذاری به اجزای کوچکی تقسیم شده است که به هر جزء آن، واحد یا یونیت سرمایه‌گذاری گفته می‌شود. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال معمولا به اندازه خرید حداقل یک واحد از آن‌هاست. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق های قابل معامله نیز به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری‌ها ارسال کرد که در حال حاضر برابر ۵۰۰ هزار تومان است. بر این اساس، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری مفید به شرح زیر است: (منتهی به ۳۰ دی ۱۴۰۱ )

صندوق حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری (تقریبی)
پیشتاز 450 هزار تومان
پیشرو 100 هزار تومان
امید توسعه 100 هزار تومان
اطلس (ETF) 500 هزار تومان
توان (ETF) 500 هزار تومان
حامی 6 هزار تومان
نامی یک هزار تومان
آوند (ETF) 500 هزار تومان
تضمین 100 هزار تومان
ممتاز 100 هزار تومان
عیار (ETF) 500 هزار تومان
آرام (ETF) 500 هزار تومان