صندوق ETF اهرمی «توان» یک نوع صندوق سرمایه‌گذاری است که از ابزار اهرم مالی برای به دست آوردن بازدهی اهرمی از یک سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند.
با استفاده از ابزار اهرم، با فرض مثبت بودن شرایط بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری در صندوق اهرمی «توان» می‌تواند سودی بیشتر از سرمایه‌گذاری عادی به ارمغان بیاورد.

برای سرمایه‌گذاری در واحدهای ممتاز (اهرمی) این صندوق کافی است نماد «توان» را در سامانه معاملات آنلاین کارگزاری خود جست‌وجو کرده و اقدام به خرید کنید. برای خرید از طریق ایزی‌تریدر نیز می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

چرا صندوق اهرمی توان (واحدهای ممتاز) برای ریسک‌پذیر‌ها مناسب است؟

در صورت نیاز به دریافت مشاوره اختصاصی، می‌توانید درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید:

توان یک‌ساله شد: ۷۳٪ بازدهی در یک سال گذشته

صندوق توان مفید در یک سال گذشته با عملکردی بهتر از شاخص بورس موفق به کسب ۷۳٪ بازدهی شده است.

برای خرید واحدهای ممتاز (اهرمی) صندوق توان می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

اگر ۵ سال پیش سرمایه‌گذاری می‌کردیم ...

مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید تا نتیجه سرمایه‌گذاری ۵ ساله (منتهی به اول فروردین ۱۴۰۳) در گزینه‌های مختلف را مشاهده کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری، راهکاری برای سرمایه‌گذاری هوشمند

صندوق‌ها به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم، سرمایه‌های افراد علاقه‌مند را در بازار سرمایه جمع آوری کرده و در انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر نظر سازمان بورس و توسط تحلیل‌گران خبره صورت می‌پذیرد.
توجه داشته باشید که میزان ریسک و بازدهی هر صندوق را ترکیب دارایی آن مشخص می‌کند.

انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یک نگاه

سهامی

درآمد ثابت

طلا

مختلط

شاخصی

اهرمی

بخشی

بازنشستگی

پیشتاز
پیشرو
امید توسعه
اطلس (ETF)
توان (عادی)
آوند (ETF)
عیار (ETF)
ممتاز
تضمین
آرام (ETF)
توان (ممتاز) (ETF)
استیل (ETF)
حامی
خودران
سیمانو
آتیه

ترکیب دارایی

%
سهام
%
نقد و بانک
%
اوراق با درآمد ثابت
%
شمش و طلا
%
سایر دارایی‌ها
100,000
میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت

کارگزاری مفید به عنوان بزرگترین کارگزاری بازار سرمایه در ایران، با بیش از 100 هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت در سبدهای اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد.

مشاوره اختصاصی رایگان
در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام در خصوص صندوق توان، می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز با مرکز پشتیبانی کارگزاری مفید تماس بگیرید.
021-8700

سوالات متداول

صندوق اهرمی چیست؟

صندوق‌ اهرمی یکی از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که از تکنیک‌ اهرم مالی برای به دست آوردن بازدهی مضاعف از یک سرمایه‌گذاری استفاده می‌کند. این صندوق همزمان از دو ساز و کار «صدور و ابطال» و «قابل معامله در بورس (ETF)» برای سرمایه‌گذاری و انتقال مالکیت واحد‌ها استفاده می‌کند.

آیا برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها داشتن کد بورسی الزامی است؟

بله. برای سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری حتما باید کد بورسی داشته باشید و در سامانه سجام هم ثبت‌نام خود را تکمیل کرده باشید. اگر هنوز کد بورسی دریافت نکرده‌اید، می‌توانید به صورت غیرحضوری و رایگان کد بورسی خود را از کارگزاری مفید دریافت کنید. برای این کار به صفحه "افتتاح حساب در کارگزاری مفید" مراجعه کنید

چگونه می‌توان در صندوق‌های کارگزاری مفید سرمایه‌گذاری کرد؟

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نظر چگونگی سرمایه‌گذاری در آن‌ها به دو دسته مبتنی بر صدور و ابطال و قابل معامله (ETF) تقسیم می‌شوند. خرید و فروش صندوق‌های قابل معامله تحت مدیریت کارگزاری مفید مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری آرام، اطلس، عیار و آوند درست مانند خرید و فروش سهام، از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین همه کارگزاری‌ها مانند ایزی تریدر انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال تحت مدیریت کارگزاری مفید مانند صندوق‌های پیشتاز، پیشرو، ممتاز، امید توسعه، نامی و تضمین نیز پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید و از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری مفید، مفید اپ یا سامانه‌‌ معاملاتی ایزی‌تریدر انجام می‌شود.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در هر صندوق سرمایه‌گذاری چقدر است؟

دارایی‌های هر صندوق سرمایه‌گذاری به اجزای کوچکی تقسیم شده است که به هر جزء آن، واحد یا یونیت سرمایه‌گذاری گفته می‌شود. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال معمولا به اندازه خرید حداقل یک واحد از آن‌هاست. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق های قابل معامله نیز به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری‌ها ارسال کرد که در حال حاضر برابر ۱۰۰ هزار تومان است. بر این اساس، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری مفید به شرح زیر است: (منتهی به ۲۰ شهریور ۱۴۰۲)

صندوق حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری (تقریبی)
پیشتاز 615 هزار تومان
پیشرو 125 هزار تومان
امید توسعه 100 هزار تومان
اطلس (ETF) 100 هزار تومان
توان (عادی) 100 هزار تومان
توان (ETF) 100 هزار تومان
حامی 60 هزار تومان
آوند (ETF) 100 هزار تومان
تضمین 100 هزار تومان
ممتاز 100 هزار تومان
عیار (ETF) 100 هزار تومان
آرام (ETF) 100 هزار تومان
استیل (ETF) 100 هزار تومان