صندوق تضمین مفید؛
راهکاری برای تضمین اصل سرمایه

برای اطلاع از زمان پذیره‌نویسی
شماره همراه خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید:

صندوق تضمین مفید؛ راهکاری برای تضمین اصل سرمایه (آورده اولیه)

بسیاری از افراد نگرانند که مبادا سرمایه‌گذاری در بورس نه‌تنها سودی را نصیب آنها نکند، بلکه اصل سرمایه آنها را نیز از بین ببرد. یافتن راهکاری که اصل سرمایه را تضمین و فرصت بهره‌مندی از رشد بورس به‌ویژه در دوره‌های صعودی را حفظ کند، می‌تواند این نگرانی را تا حد زیادی کاهش دهد.

در همین راستا کارگزاری مفید، یک صندوق سرمایه‌گذاری را به نام «تضمین مفید» راه‌اندازی کرده است که نه‌تنها اصل سرمایه (آورده اولیه) را تضمین می‌کند، بلکه ترکیب دارایی‌های آن نیز به‌گونه‌ای است که در دوره‌های صعودی بورس، بازدهی خوبی را نصیب سرمایه‌گذاران خواهد کرد.

پذیره‌نویسی این صندوق به‌زودی آغاز شده و سرمایه گذاری در آن با هر مبلغی امکان‌پذیر خواهد بود. ضمنا حداقل زمان سرمایه‌گذاری در صندوق تضمین مفید برای بهره‌مندی از مزیت تضمین آورده اولیه، ۶ ماه است.

جهت اطلاع از زمان و نحوه پذیره نویسی در این صندوق شماره خود را ثبت کنید.

ثبت شماره موبایل

مزیت‌های صندوق تضمین مفید

تضمین اصل سرمایه (آورده اولیه)

با سرمایه‌گذاری در صندوق تضمین مفید، اصل سرمایه شما تضمین شده و خیال شما به‌ویژه در دوره‌های رکودی راحت خواهد بود.

جا نماندن از رشد بورس

ترکیب دارایی‌های صندوق تضمین مفید این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند که فرصت‌های رشد بازار را از دست ندهند.

امکان سرمایه‌گذاری با مبالغ اندک

سرمایه‌گذاری در صندوق تضمین مفید فقط با 10 هزار ریال امکان‌پذیر است.

اگر ۵ سال پیش سرمایه‌گذاری می‌کردیم ...

مبلغ مورد نظر خود را انتخاب و نتیجه سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف‌ طی ۵ سال گذشته (منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۱) را مشاهده کنید.

صندوق سرمایه‌گذاری، راهکاری برای سرمایه‌گذاری هوشمند

صندوق‌ها به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم، سرمایه‌های افراد علاقه‌مند را در بازار سرمایه جمع آوری کرده و در انواع اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیر نظر سازمان بورس و توسط تحلیل‌گران خبره صورت می‌پذیرد.
توجه داشته باشید که میزان ریسک و بازدهی هر صندوق را ترکیب دارایی آن مشخص می‌کند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند مانند:

صندوق‌های سهامی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

صندوق‌های درآمد ثابت

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اوراق با درآمد ثابت

صندوق‌های طلا

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در طلا

صندوق‌های مختلط

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق با درآمد ثابت

پیشتاز
پیشرو
امید توسعه
اطلس
آرام
نامی
عیار
ممتاز

میزان ترکیب دارایی صندوق‌های سهامی را مشاهده کنید

82.4%
سهام
0.8%
نقد و بانک
13.3%
اوراق با درآمد ثابت
3.6%
سایر دارایی‌ها

سرمایه گذاری با تجربه مفید

38,000
میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت

کارگزاری مفید به عنوان بزرگترین کارگزاری بازار سرمایه در ایران، با بیش از 38 هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت (بیش از یک میلیارد دلار) در سبدهای اختصاصی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی طیف وسیعی از سرمایه‌گذاران را بر عهده دارد.

مشاوره اختصاصی رایگان
اگر درباره صندوق های سرمایه گذاری به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید با مرکز پشتیبانی کارگزاری مفید تماس بگیرید.
021-8700

سوالات متداول

آیا برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها داشتن کد بورسی الزامی است؟

بله. برای سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری حتما باید کد بورسی داشته باشید و در سامانه سجام هم ثبت‌نام خود را تکمیل کرده باشید. اگر هنوز کد بورسی دریافت نکرده‌اید، می‌توانید به صورت غیرحضوری و رایگان کد بورسی خود را از کارگزاری مفید دریافت کنید. برای این کار به صفحه "افتتاح حساب در کارگزاری مفید" مراجعه کنید

چگونه می‌توان در صندوق‌های کارگزاری مفید سرمایه‌گذاری کرد؟

صندوق‌های سرمایه‌گذاری از نظر چگونگی سرمایه گذاری در آن‌ها به دو دسته مبتنی بر صدور و ابطال و قابل معامله (ETF) تقسیم می‌شوند. خرید و فروش صندوق‌های قابل معامله تحت مدیریت کارگزاری مفید مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری آرام، اطلس و عیار درست مانند خرید و فروش سهام، از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین همه کارگزاری‌ها مانند ایزی تریدر انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال تحت مدیریت کارگزاری مفید مانند صندوق‌های پیشتاز، پیشرو، ممتاز، امید توسعه و نامی نیز پس از افتتاح حساب در کارگزاری مفید و از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعب کارگزاری مفید یا از طریق اپلیکیشن مفید انجام می‌شود.

طرح حامی چیست؟

طرح حامی در واقع به سرمایه‌گذاری در صندوق با درآمد ثابت حامی اشاره دارد که کارگزاری مفید با هدف بیکار نماندن وجوه بلا استفاده در مانده حساب مشتریان خود آن را با مکانیزم خاصی طراحی کرده و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. به این ترتیب، طرح حامی اجازه نمی‌دهد هیچ مقداری از پول شما نزد کارگزاری بیکار بماند و به آن به صورت روزشمار سود پرداخت می‌گردد.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در هر صندوق سرمایه‌گذاری چقدر است؟

دارایی‌های هر صندوق سرمایه‌گذاری به اجزای کوچکی تقسیم شده است که به هر جزء آن، واحد یا یونیت سرمایه‌گذاری گفته می‌شود. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال معمولا به اندازه خرید حداقل یک واحد از آن‌هاست. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در صندوق های قابل معامله نیز به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین کارگزاری‌ها ارسال کرد که در حال حاضر برابر ۵۰۰ هزار تومان است. بر این اساس، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های تحت مدیریت کارگزاری مفید به شرح زیر است: (منتهی به 31 خرداد 1401)

صندوق حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری (تقریبی)
آوند (قابل‌معامله) 500 هزار تومان
آرام (قابل‌معامله) 500 هزار تومان
پیشتاز 380 هزار تومان
ممتاز 22 هزار تومان
پیشرو 73 هزار تومان
امید توسعه 26 هزار تومان
اطلس (قابل معامله) 500 هزار تومان
حامی 5 هزار تومان
نامی یک هزار تومان
عیار (قابل معامله) 500 هزار تومان